Trening lekarstwem na stres

Żyjemy w codziennym pędzie, przepełnieni obowiązkami i brakiem czasu zaczynamy czuć się zmęczeni, słabi, brakuje motywacji, z każdym dniem jest coraz gorzej. Pamiętaj, że stres – szczególnie ten długotrwały wywiera negatywne skutki na nasz organizm. Chroniczne napięcie podwyższa hormon stresu, czyli kortyzol, podwyższone stężenie kortyzolu wpływa negatywnie na naszą sylwetkę i często zaczynają się problemy z wagą ciała. Jak temu zaradzić?

Zaplanuj tydzień tak by pójść na trening przynajmniej 2 razy w tygodniu. Nie masz na to siły ? Paradoks jest taki, że mimo iż ćwiczenia fizyczne męczą to dodają energii, zrób pierwszy krok, zapakuj torbę i niewiele myśląc o trudzie dnia dzisiejszego pójdź na trening, zobaczysz, że będziesz zadowolona. Dlaczego?

Bo oprócz tego, że zrobiłaś w końcu coś dla siebie, wprowadziłaś pozytywną zmianę to dodatkowo Twój organizm wyprodukował podczas treningu endorfiny, czyli hormony szczęścia, które wpływają na Twoje lepsze samopoczucie.

Już po jednej sesji spinningu czy skoków na trampolinie poczujesz pozytywną różnicę. Trening oprócz dobrego wpływu na nasze samopoczucie, ma leczniczy wpływ na nasze zdrowie. Poprawia krążenie, dotlenia organizm, dzięki niemu wzrasta kondycja, minimalizuje problemy z sercem a systematyczny, umiarkowany trening obniża tuczący kortyzol.

Jeśli Twój dzień jest przepełniony pracą i obowiązkami to pamiętaj by chociaż 15 minut poświęcić na aktywność fizyczną, będzie to na pewno pozytywny zastrzyk energii.

Zatem do dzieła! Zminimalizuj stres wybranym przez Ciebie treningiem.

Zobacz również: Dlaczego warto robić przysiady?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

American swing na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów Aplikacje fitness, które warto mieć na telefonie Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Najgorsze ćwiczenia na brzuch Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank 15-minutowy trening całego ciała, który pozwala spalić 150 kalorii Para hantli, stoper i metr kwadratowy dla lepszej sylwetki 7-minutowy trening, który naprawdę przynosi rezultaty Bezpieczne ćwiczenia przy skróconej szyjce macicy Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Jak zmotywować się do ćwiczeń i odzyskać figurę po ciąży? Wywiad z Fit Matką Wariatką Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Trening Personalny - Uda i Pośladki z Beatą Trening - Poprawa jakości życia w 7 sferach Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe 7 ćwiczeń na piękne nogi i pośladki Bieg po Nowe Życie w Wiśle świętuje ważny jubileusz 5 sposobów na wzmocnienie motywacji do zmiany sylwetki Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmotywować się do ćwiczeń i odzyskać figurę po ciąży? Wywiad z Fit Matką Wariatką Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia 7 ćwiczeń na piękne nogi i pośladki Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Najgorsze ćwiczenia na brzuch Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank Bezpieczne ćwiczenia przy skróconej szyjce macicy Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 7-minutowy trening, który naprawdę przynosi rezultaty